Print Friendly

Kochane Mamy,

Z racji trwającego stanu zagrożenia epidemiologicznego związanego z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, nie możemy zaprosić Was na tradycyjne wspólne spotkanie w sali świetlicowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Krzyżanowie.

Pamiętając o Waszym Święcie wręczamy Wam dziś Twórczy Bukiet Online – #KochaMY Mamy! Znajdziecie w nim min. życzenia Wójta Gminy –Tomasza Jakubowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy– Wiesława Czekaja oraz Artystyczne Kwiatki, czyli wierszyki i piosenki wykonane przez dzieci specjalnie dla Was, w warunkach domowej kwarantanny. Młodzi artyści udowadniają, że kreatywność, talent, pamięć i miłość nie znają granic i nie podlegają żadnym ograniczeniom. Mamy nadzieję, że ten zbiorowy  podarunek przyniesie Wam wiele radości oraz pozytywnych wzruszeń :)

Serdeczne życzenia dla wszystkich Mam od Wójta Gminy Krzyżanów – Tomasza Jakubowskiego:

oraz Przewodniczącego Rady Gminy Krzyżanów – Wiesława Czekaja:

Na wirtualnej scenie wystąpią dla Was: uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej im. I. Kosmowskiej w Kaszewach Dwornych oraz Julia i Weronika z Zespołu wokalno-muzycznego „Tęcza”.

Do obejrzenia programu zaprasza w imieniu wszystkich artystów Najlepszy Konferansjer młodego pokolenia! Filip Podorski z klasy I :

Życzenia płyną prosto z serduszka uroczej Nataszy Podorskiej z klasy I. Posłuchajcie tylko jak pięknie:

i niesamowitego Igora Nykla z klasy I. Brawa!:

Dla wszystkich Mam Artystyczny Kwiatek od ekspresyjnego Macieja Janickiego z klasy I, którego słowa są słońcem w pochmurny dzień:

Drogie Mamy, Lenka Michałowska (klasa I) piosenką przegoni wszystkie Wasze troski:

Jesteście już z Lenką na ścieżce tęczy? :) wspaniała Lenka kieruje do Was ciepłe słowa:

Mamusie to bezcenne Skarby – pamiętajmy o tym nie tylko w ich Święto …Z serca do serc w pięknym przekazie nie kto inny, jak “urodzony na scenie” Davy Thompson! (klasa II), wiersz Andrzeja Jastrzębca „Moja mama”:

Mamusiu jesteś Skarbem mym! Wyznaje wokalnie Aleksandra Kowalczyk z klasy I:

Poza piosenką Ola wręcza mamom wzruszający wierszyk. Aleksandra to klasa sama w sobie:

Do Artystycznego Bukietu swój Kwiatek  dokłada elegancki Błażej Kowalczyk z klasy II:

oraz znakomity Ignacy Michałowski (klasa II):

Uśmiechnięta Michalina Truszczyńska (klasa I) przygotowała na tę okazję wierszyk:

Michalinka ma też dla Was brawurową dedykację muzyczną…scena to przyszłość Michaliny:

Świat śmieje się do Nas, kiedy Mamy są blisko – podarunek od niepowtarzalnego Szymona Bednarka, ucznia klasy II:

Jakub Załuga, reprezentant I klasy, jakże wdzięcznie wręcza Wam poetycką łąkę:

Kuba do artystycznego bukietu dodaje przebój Zenka Martyniuka, który z pewnością spodoba się wszystkim mamom…Zenek i Kuba w duecie byliby gwarancją platynowej płyty:

Na wirtualnej scenie, gościmy też Szymona Aleksandrowicza (klasa II). Drogie mamy, Szymek to nadzieja polskiego hip-hopu! Dziś zaprezentuje się dla Was w autorskiej interpretacji kawałka Marka Pospieszalskiego i Peji „Kochana mamo”:

Twórcza Marta Karolak, uczennica II klasy, przygotowała z myślą o Mamach piosenkę pt. „Myślę”.  Marta nie tylko samodzielnie ją wykona, ale jest jednocześnie autorką tekstu utworu:

Serdeczne życzenia płyną od uroczej Alicji Lewińskiej z klasy II Szkoły Podstawowej w Kaszewach Dwornych:

Kochane Mamy, profesjonalny Miłosz Michałowski z klasy I, kieruje do Was piękne wyznanie. Niech jego słowa zostaną w Wami na długo…:

Na wirtualną scenę zaprosimy teraz dwie młode wokalistki- na co dzień członkinie Zespołu wokalno-muzycznego „Tęcza”, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu: Julię Igielską i Weronikę Ratajczyk. Najdroższe Mamy dziewczyny samodzielnie dobrały repertuar i opracowały utwory muzyczne, z myślą o Waszym Święcie. Nie raz uświetniały gminne uroczystości, ale za każdym razem zaskakują Nas swoimi umiejętnościami.

Uzdolniona Julka przygotowała dwa evergreeny, dzięki którym, jakże przyjemnie, przeniesiecie się w lata 70-te i 80-te. Posłuchajcie utworów „To co mam” z repertuaru Anny Jantar oraz „Nie jesteś sama” autorstwa Seweryna Krajewskiego, w interpretacji Naszej niezastąpionej Julki Igielskiej.

 

Weronika Ratajczyk jest młodą wszechstronnie utalentowaną osobą. Dziś usłyszymy w jej wykonaniu „Walczyk wieczorny” dla Mamy, który jest jednocześnie piosenką finałową Naszego wirtualnego projektu. Kochane Mamy specjalnie dla Was czarująca piosenka i życzenia od Weroniki:

To jeszcze nie wszystko na dziś Drogie Mamy.

Do wokalno-muzycznych #ArtystycznychKwiatkówNaDzieńMatki dzieci z klasy I SP w Kaszewach Dwornych dołączają niespodziankę w postaci autorskich prac plastycznych. Piękne własnoręcznie malowane bzy, a także florystyczne układanki w technice 3 d. To wszystko dla Was…:)

 

 

#Dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy przede wszystkim dwóm zbiorowym bohaterom wirtualnej akcji #KochaMY Mamy!”.

Słowa uznania kierujemy do dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Kaszewach Dwornych oraz do Julki i Weroniki z Zespołu wokalno-muzycznego „Tęcza”. Jesteśmy wdzięczni za podjęcie wyzwania, twórcze podejście do tematu i piękne, wzruszające nagrania wideo, które finalnie złożyły się w Artystyczny Bukiet Online, jaki dziś z dumą możemy wręczyć wszystkim Mamom. Jesteście Wielcy!  

Dziękujemy nauczycielkom SP w Kaszewach Dwornych: Pani Anicie Laseckiej – wychowawczyni klasy II i Pani Agnieszce Tańskiej – wychowawczyni klasy I. Wasza rola w projekcie jest nieoceniona. Bez zaangażowania i wsparcia ze strony nauczycieli, ale i rodziców młodych zdolnych kreatywnych dzieci, przeprowadzenie tej akcji byłoby niemożliwe.

Dzięki wszystkim Wam wszystkim udało się stworzyć coś niezwykłego . Zasłużyliście na owacje! :)

Drugiemu zbiorowemu bohaterowi, z myślą o którym powstała cała akcja – Naszym Kochanym Mamom, dziękujemy za poświęcony czas. Mamy nadzieję, że dzisiejszy wirtualny program był dla Was chwilą radości i wytchnienia. Dziękujemy za to, że… Jesteście :)

#NajlepszeŻyczenia  #ArtystyczneKwiatkiNaDzieńMatki  #MłodziPomysłowiKreatywni #RazemJestPięknie #KulturaOnline  #ZostańwDomu  #SzkołaPodstawowawKaszewachDwornych #GminnyOśrodekKulturyiSportu  #SamorządGminyKrzyżanów  

Wszelkie materiały filmowe zostały opublikowane w formie, w jakiej zostały nadesłane przez rodziców i opiekunów dzieci – nie podlegały żadnym modyfikacjom.

Informujemy, że serwis YouTube, automatycznie wyłącza możliwość zamieszczania komentarzy pod materiałami przeznaczonymi dla nieletnich użytkowników oraz takich w których pojawiają się dzieci – taka opcja została zaznaczona przy całości opublikowanych materiałów akcji #KochaMy Mamy! Zapraszamy do zostawiania komentarzy na naszej stronie.

Dodaj do zakładek link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 5 =