Print Friendly

Szanowni Mieszkańcy Gminy Krzyżanów,

Po zniesieniu zakazu działalności bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce, po konsultacji z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Kutnie, od 15 maja br. wznawia działalność Gminna Biblioteka Publiczna w Krzyżanowie oraz jej filia biblioteczna w Wałach. 

Działanie biblioteki na razie ograniczone jest zaleceniami wydanymi przez Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS z dnia 28 kwietnia 2020 r. przebiegać będzie wg następujących procedur:

1.Od dnia 15 maja 2020 r. czytelnicy mogą wyłącznie dokonywać wypożyczeń  na zewnątrz i zwrotów zbiorów bibliotecznych. Bez korzystania na miejscu z czytelni  i dostępu do internetu. Do odwołania zawieszone są wszelkie spotkania, lekcje biblioteczne i inne działania kulturalne.

2.Pracownicy biblioteki wykonują swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaopatrzeni w rękawiczki jednorazowe, maseczki lub przyłbice, oddzieleni od czytelnika płytą pleksi. Wszyscy pracownicy biblioteki powinni przestrzegać ogólnych zasad bezpieczeństwa.

3.Przed wejściem do biblioteki czytelnik ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust (maseczka, chustka, itp.).

4.Biblioteka zapewnia czytelnikom dostęp do płynu do dezynfekcji rąk.

5.W bibliotece, która jest   na parterze, utworzono jeden punkt zwrotu  książek. Po oddaniu zbiorów  czytelnik jest obsługiwany przez bibliotekarza.

6.Zbiory biblioteczne – książki  mogą być udostępniane jedynie przez pracownika biblioteki – bez wolnego dostępu do półek – z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

7.W bibliotece w wyznaczonym miejscu może przebywać tylko jeden czytelnik. Pozostali powinni czekać na zewnątrz w odległości przynajmniej  2 m od siebie.       

8.Zwracane przez czytelnika zbiory biblioteczne są odpisane z kartoteki wypożyczeń  czytelnika   i zapisane  “kwarantanna”. Przyjęte zbiory biblioteczne  od czytelnika podlegają 14 dniowej kwarantannie i będą przechowywane w odpowiednio wyznaczonym i przygotowanym miejscu.

9. Po przebyciu przez książki kwarantanny książki zostają włączone na półki.

 

Inne działania kulturalne, możliwość korzystania z sali komputerowej, siłowni wewnętrznej, wszelkie spotkania i zgromadzenia nadal pozostają zawieszone, aż do odwołania.

Poniżej decyzja Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Kutnie dotycząca wznowienia działalności Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzyżanowie wraz z jej filią w Wałach.

 Dyrektor GOKiS w Krzyżanowie

Marek Ciąpała

doc00279220200506081635_001

Dodaj do zakładek link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − 4 =