Print Friendly

napisy_Fotor

Jarmark Folkloru Polski Centralnej w Krzyżanowie to festiwal bazujący na kulturze ludowej, z której czerpiemy to co najpiękniejsze. 9 czerwca odbędzie się jego  II edycja. W ubiegłym roku gościliśmy ponad 200 artystów z województwa łódzkiego i ościennych. Naszym celem jest prezentacja i promocja kultury poprzez różne formy działalności artystycznej: muzykę, śpiew, taniec i rzemiosło. Wsparcie rozwoju twórczości folklorystycznej, przez możliwość ukazania jej potencjału, służy wzmocnieniu tożsamości regionalnej i narodowej.

Do współpracy zapraszamy artystów działających w lokalnych społecznościach, którzy kultywują tradycje  regionalne Polski Centralnej, pasjonatów i miłośników folkloru.

Ideą przewodnią festiwalu jest utrwalanie kultury własnej, promowanie jej wśród kolejnych pokoleń, wskazywanie na jej ponadczasowe wartości. Program festiwalu jest tak skonstruowany, aby oprócz występów festiwalowych mogły się odbywać wydarzenia towarzyszące, takie jak: Kiermasz Sztuki Ludowej i Rzemiosła Artystycznego oraz pofestiwalowa potańcówka „Na folkową nutę” przy dźwiękach Kapeli OKOWITA z Gminy Kutno.

Naszym zamierzeniem jest by Jarmark był spotkaniem, zabawą, wymianą energii i komunikacji pomiędzy jej uczestnikami: artystami i publicznością. Takie spotkania są okazją do wymiany doświadczeń oraz wspólnej nauki. Często znajomości nawiązane w takich momentach owocują przyjaźniami na wiele lat, rewizytami zespołów i rękodzielników oraz wspólnymi przedsięwzięciami.

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne kapele, zespoły śpiewacze, zespoły pieśni i tańca, twórców rękodzieła ludowego oraz amatorów dobrej zabawy do udziału w tym wydarzeniu. W trakcie trwania imprezy będą dostępne stoiska gastronomiczne oraz Strefa Zabaw dla dzieci.

 Regulamin oraz karty zgłoszeń 

Zgłoszenia grup artystycznych oraz rękodzielników przyjmujemy do 24 maja 2019 r. – serdecznie zapraszamy!

Tak wspólnie bawiliśmy się w ubiegłym roku – relacja

PATRONAT HONOROWY

herb Wojewody-page-0

ORGANIZATOR

Samorząd Gminy Krzyżanów

PARTNERZY

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Krzyżanowie

Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Gminy Krzyżanów

PATRONAT MEDIALNY

Dok1-page0001 (2)_Fotor

Do zobaczenia w Krzyżanowie 9 czerwca!

Dodaj do zakładek link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 6 = 4